banner15

Mısır turizmine Türkiye ayarı

Mısır Özgürlük ve Adalet Partisi, Mısır’a gelen turistlere bazı yasaklamalar getirilmesini isterken; bu talep Mısırlı turizm işletmecileri tarafından Türkiye örnek gösterilerek kabul edilmedi.

Mısır turizmine Türkiye ayarı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Mübarek sonrası süreçte seçimlere hazırlanan Mısır’da yeni bir tartışma konusu gündeme taşındı.

Mısır’da yayınlanan el Mısr el Yevm Gazetesi’nin haberine göre; Mısır Özgürlük ve Adalet Partisi, Mısır’a gelen turistlere aralarında bikini giymenin de olduğu bazı yasaklamalar getirilmesini isterken; bu talep Mısırlı turizm işletmecileri tarafından kabul edilmedi.

Mısır Uluslararası Turizm Otoritesi, Müslüman Kardeşler’in karşı çıktığı turizm işletmeciliğine Türkiye’yi örnek göstererek cevap verdi.

Mısır Uluslararası Turizm Otoritesi, yaptığı açıklamada, “Türkiye de Müslüman bir ülke ama böyle uygulamaları yok. Bu sayede yılda 28 milyon turist çekiyor” sözleri sarf edilerek Özgürlük ve Adalet Partisi’nin önerisi reddedildi.

Özgürlük ve Adalet Partisi Genel Sekreteri Saad el Katatni, turizim sektörü temsilcilerine yaptığı bir konuşmada, “Plaj turizmi, toplumumuzun değer ve normlarına uymalıdır. Mısır’ı ziyaret eden turistlere bazı düzenlemeler getirilmelidir” diye konuşmuştu.

Açıklamada Türkiye örnek gösterilerek, “Türkiye’de muhafazakar bir parti var ve Türkiye her yıl 28 milyon turist ağırlıyor. Malezya da öyle. O da yılda 25 milyon turist ağırlıyor. Plaj turizmi, Mısır’a gelen turistlerin yüzde 80’ini oluşturuyor, ” denildi.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 12:05
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35