banner39

Mısır'da kabine açıklanmadan çatladı

Selefi eğilimli Nur Partisi, yeni kabinede partiden yalnızca bir milletvekilinin görevlendirilmesine tepki olarak hükümetten çekilme kararı aldı.

Afrika 02.08.2012, 13:04 02.08.2012, 13:04
Mısır'da kabine açıklanmadan çatladı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Mısır'da selefi eğilimli Nur Partisi, yeni kabinede partiden yalnızca bir milletvekilinin görevlendirilmesine tepki olarak hükümetten çekilme kararı aldı.

Nur Partisinin resmi internet sayfasında yayımlanan açıklamada, hükümetten çekilme kararının yeni başbakan Hişam Kandil'in, partiden kabine için yalnıza bir milletvekilini görevlendirmesine tepki olarak alındığı ifade edildi.

Nur Partisi Merkez Yönetim Kurulu üyesi Yunus Mahyun çekilme kararını hükümet yetkilileriyle görüşmeden aldıklarını, Hişam Kandil'e yeni kabinede görevlendirmesi için bir çok önemli isim önerdiklerini ancak bunların içinden yalnızca Cemal Alemiddin'i Çevrecilik Bakanı olarak görevlendirildiğini kaydetti.

Yunus Mahyun yeni hükümetin uzlaşı içinde oluşturulmasını temenni ettiğini, kendilerininde ülkede reform çalışmalarına katkı sağlamak için hükümette yer almak istediklerini belirtti.

Öte yandan kültür bakanlığı için önerilen Gazeteci-Yazar Faruk Cüveyde'de dün akşam saatlerinde kendisine verilen görevi kabul edemeyeceğini açıkladı.

498 koltuktan oluşan parlamentoda 122 Milletvekiline sahip olan Nur Partisi iktidardaki Hürriyet ve Adalet Partisi'nin cumhurbaşkanı adayı Muhammed Mursi'ye cumhurbaşkanlığı seçiminde destek olmuştu.

banner53
Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?