banner39

banner35

Mısırlı Müslüman Kardeşlerin uydu kanalı Mekameleen TV, Türkiye'den ayrılıyor

Sisi yönetimine muhalefet eden Mekameleen TV, Türkiye’deki faaliyetlerine son verdi.

Afrika 30.04.2022, 01:31
Mısırlı Müslüman Kardeşlerin uydu kanalı Mekameleen TV, Türkiye'den ayrılıyor

“Mekameleen Kanalı’ndan önemli açıklama” adıyla yapılan açıklamada, kanal idaresinin yayınlarını ve stüdyolarını Türkiye dışına taşımaya karar verdiği açıklandı. Açıklama, sosyal medya hesabından yayınlandı.

Kanal, yayınladığı bildiride, Türk halkına ve yöneticilerine teşekkür etti.

Kanal tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Mekameleen Uydu Kanalı, yaklaşık sekiz yıl önce yayına başladığından bu yana, tüm sevgili halkımız için gerçeğin sesi olmaya çalışıyor. Mısır’ın ve Arap bölgesinin geçtiği önemli olaylarda, resmin tamamını aktarmak, adalet ve özgürlük değerlerini, bilincini yaymak, mazlumların ve tutukluların sesi olmak için yanınızda olduk.

Mekameleen yönetimi, kimseden gizlenmeyen koşullar nedeniyle ve Kanal’ın tüm gerçeği aktarma misyonunu sürdürme kaygısıyla, kanalın yayınını, stüdyolarını ve tüm faaliyetlerini Türkiye dışına taşımaya karar vermiştir. Dünyanın farklı yerlerinden yayınlarımız yeniden başlatılacaktır. Buna göre kanal, Türkiye’deki stüdyolarını kapatacak ve önümüzdeki günlerde farklı dünya başkentlerinden yeniden yayına başlayacak.

Bu fırsatı değerlendirerek, Türkiye’ye, liderliğine ve halkına, geçmiş yıllardaki cömert misafirperverlikleri için en derin teşekkürlerimizi sunuyoruz.”

Türkiye ve Mısır arasındaki ilişkilerin normalleşmesi kapsamında atılan adımlar sırasında, Mısır yönetimine karşı yayın yapan televizyon kanallarından 'yumuşama' istendiği iddia edilmişti.

Kaynak: Karar

Yorumlar (0)
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?