banner39

Mursi'nin eşi: Hillary Clinton uzun zamandır arkadaşım

AA'nın yaptığı bir röportaja dayandırılan haberlere göre, Mısır'ın devrik lideri Muhammed Mursi'nin eşi Necla Mahmud, 80'lerden bu yana Hilary Clinton ile arkadaş olduklarını, hala görüştüklerini söyledi

Afrika 17.02.2014, 09:54 17.02.2014, 09:58
Mursi'nin eşi: Hillary Clinton uzun zamandır arkadaşım

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Arapça gazeteler El Vefd ve Vetogate, Anadolu Ajansı'nın  Mısır'ın devrik lideri Muhammed Mursi'nin eşi ile yapılan bir röportaja dayandırdıkları ilginç bir iddia ortaya attı. İddiaya göre, röportajda Mursi'nin eşi 1980 yılından bu yana Hillary Clinton'ın yakın bir arkadaşı olduğunu, "Beyaz Saray sırlarını bir hazine gibi saklıyorum, ve Clinton benim gazabından korkuyor" dedi.

Haberlere göre, Hillary Clinton ile ilişkisi sorulan  Necla Mahmud, "kocam kaçırıldığı yerden döndüğünde, darbe liderleri ağır bir bedel ödeyecek" dedi, Hilary Clinton ile ilişkilerinin ABD'de yaşadıkları yıllara dayandığını belirtti.

Hala birbirleri ile dostluklarının sürüp sürmediği sorulan Mahmud, "iletişimin asla kesilmediği ve konuşmaların tümünün kaydedildiği" cevabını verdi. Necla Mahmud, Clinton'un Orta Doğu'daki sorunların çözümü için -resmi ve gayri resmi- yollardan İhvan mensuplarının yardımını talep ettiğini belirtti. "Bizim Clintonlar ile rutin iş ilişkilerimiz de var" dedi.

Haberlerde Mursi'nin eşinin "Mısır'ı istikrarsızlaştırmak ve kocasının iktidara dönmesi için Clinton'un çabaları olduğunu" iddia ettiği de öne sürüldü. Gazetelerde, bu açıklamaların, Müslüman Kardeşler'in CIA ile işbirliği yaptığının itirafı olduğu, Clinton'un danışmanlarından Huma Abedin'in eski İhvan üyesi olması hatırlatılarak ileri sürülüyor. Hapiste olan Muhammed Mursi ve eski başbakan Haşim Kandil'in eşlerinin "siyasi ve terörist eylemlerin talimatlarını verenler" olduğu suçlaması getiriliyor.

banner53
Yorumlar (2)
misafir 7 yıl önce
Maide,51: Ey iman edenler! Yahudileri ve hıristiyanları velî (sırdaş, dost ve idareci) edinmeyin. Onlar (ancak) birbirlerinin yâr ve yardakçısı (İslâm’ın da düşmanı)dırlar. Kim onları (ve aynı zihniyette olanları) velî edinirse, o da onlardandır. Şüphesiz Allah (böylece kendilerine ve müslümanlara) zulmeden toplumu doğru yola eriştirmez.yapılan bir röportaja "dayandırılan";mursi gibi bir dava adamının hanımı için sanki clintonla dostmuş;ortakça çözüm üretiyorları ima eden bu haberi,
misafir 7 yıl önce
saygın bulduğum bu sitede görmek beni üzdü.Allah'a emanet olunuz.
35
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?