Nijerya'da 250 bin kişi evsiz kaldı

Nijerya'da faaliyette bulunan Boko Haram grubunun saldırıları sonucunda geçen yıl bin kişi hayatını kaybetti, 250 bin kişi evsiz kaldı

Nijerya'da 250 bin kişi evsiz kaldı

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Nijerya'da bulunan Boko Haram örgütünün faaliyetleri ve bunun Nijerya toplumu üzerine etkilerini anlatan bir infografik yayınlandı. Yayınlanan infografikte, Boko Haram'ın saldırılarında kaç kişinin hayatını kaybettiği, kaç Nijeryalı'nın bu saldırılardan doğrudan etkilendiği gibi bilgiler yer alıyor.

İnfograikte yer alan bilgiler kısaca şu şekilde özetlenebilir; Geçtiğimiz yıl Boko Haram saldırılarında hayatını kaybeden Nijeryalıların sayısı 1000 civarında.

Toplam nüfusu 9,67 milyon olan olan ülkede, nüfusun 3,16 milyonu bu saldırılardan doğrudan etkilendi. Ülkede yaşayan 1,58 milyon insanın, kötü ekonomik şartlardan dolayı, doğrudan insani yardıma ihtiyacı var. 

Boko Haram saldırılarından dolayı 250 bin kişi evlerini terk etmek zorunda kaldı. İnfografikle birlikte verilen haritada, pembe renkle gösterilen yerler Boko Haram saldırılarından etkilenen bölgeleri gösteriyor. Kırmızı ile gösterilen bölgeler ise, acil durumun bulunduğu bölgeler olarak belirtiliyor.

Güncelleme Tarihi: 28 Mart 2014, 13:35
banner53
YORUM EKLE

banner39