Nijerya'da benzin tankeri faciası: 15 ölü

Nijerya'da 33 bin litre benzin taşıyan tankerinin patlaması sonucu 15 kişi öldü. Patlamanın ardından çıkan yangında 4 bina ile 4 ticari otobüs yandı.

Nijerya'da benzin tankeri faciası: 15 ölü

Nijerya’nın Lagos eyaletinde bir benzin tankerinin yoldan çıkıp takla atmasının ardından patlaması sonucu 15 kişi hayatını kaybetti. 

Lagos eyaleti Acil Durum Müdahale Kurumu Genel Müdürü Femi Oke-Osanyintolu, Apapa bölgesinde meydana gelen olayda 15 kişinin öldüğünün kendisine bildirildiğini belirtti. Oke-Osanyintolu, durumun şu anda kontrol altında olduğunu ifade etti.

Konuya ilişkin açıklamalarda bulunan Nijerya Ulusal Acil Durum Müdahale Kurumu bölgesel sözcüsü İbrahim Farinloye de patlamanın ardından çıkan yangının çevredeki binalara sıçraması sonucu dört bina ile dört ticari otobüsün yandığını bildirdi.

Alev alan binalar içinde yer alan 54 dükkanın tamamen yandığını belirten Farinloye, yangının federal ve eyalet yangın söndürme ekiplerinin ortak çalışması sonucu söndürüldüğünü kaydetti. Farinloye, 33 bin litre benzin yüklü tankerin yoldan çıkarak takla attıktan sonra alev alarak patladığını belirtti.

Yangının ardından yanmış durumdaki 15 kadar cesedin patlamanın meydana geldiği bölgeden çıkarıldığını söyleyen görgü tanıkları, olayda bir bankanın da tamamen yandığını kaydetti.

Kaynak: AA

 

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2014, 19:06
banner53
YORUM EKLE

banner39