Nijerya'da camilere saldırı: En az 100 ölü...

Nijerya'da Kukava kasabasında camilere yapılan saldırıda 100'den fazla insan hayatını kaybetti, çok sayıda da yaralı var

Nijerya'da camilere saldırı: En az 100 ölü...

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Nijerya'nın kuzeydoğusundaki Borno eyaletinde yer alan Kukawa kasabasındaki camilere düzenlenen saldırıda çok sayıda ölü var.

Çad yakınlarındanki Kukawa kasabasındaki camilere düzenlenen saldırının, Ramazan dolayısıyla oruçların bozulduğu iftar saati sonrasında, teravih namazı için camilerde toplanan insanların çokluğu sebebiyle toplam 100'den fazla insanın öldüğü açıklandı. Kukawa kasabasının eski yöneticilerinden Alhaji Habib Kakero Saldırı sonrasında yaralananlardan bazılarının kaçmayı başardığı belirtilirken, cami yakınlarındaki birçok evdeki kadın ve çocukların da saldırı sırasında öldürüldüğünü söyledi.

Saldırı Monguno bölgesindeki Kabal Bahram ve Mangal köylerine de hemen hemen aynı anda gerçekleşti. bu köylerde yapılan saldırıda da en az 10 kişinin öldürüldüğü bildirildi.

Nijerya'nın savunma sözcüsü Chris Olukolade Kukawa katliamı ile ilgili resmi bir açıklama yapmadı. Saldırıyı Boko Haram grubunun yaptığı düşünülüyor.

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2015, 11:45
banner53
YORUM EKLE

banner39