banner15

Oğul Kaddafi: Babam iyi ve Trablus'ta!

Muhaliflerin "elimizde" dediği Seyfülislam Kaddafi, "Ailem Trablus'ta, savaşmayı sürdüreceğiz" dedi

Oğul Kaddafi: Babam iyi ve Trablus'ta!

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Libya'da başkent Trablus'un kontrolü için çatışmalar sürerken, daha önce muhaliflerin "elimizde" dediği Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi, "Ailem Trablus'ta, savaşmayı sürdüreceğiz" dedi.

BBC'nin haberine göre, Libya'da muhalifler tarafından yakalandığı iddia edilen, Muammer Kaddafi'nin oğlu Seyfülislam Kaddafi babasının sağ olduğunu ve başkent Trablus'tan ayrılmadığını söyledi.

Muhaliflerin kurduğu Geçici Ulusal Konsey'in Başkanı Mustafa Abdülcelil, Pazar günü Seyfülislam Kaddafi'nin ellerinde olduğunu ve mahkemeye teslim edilmek üzere güvenli bir yerde tutulduğunu açıklamıştı.

Uluslararası Ceza Mahkemesi Başkanı da, savaş suçu işlediği iddiasıyla hakkında iddianame hazırlanan Seyfülislam Kaddafi'nin yakalandığı konusunda kendilerine bilgi verildiğini söylemişti.

Fakat dün gece Seyfülislam Kaddafi hala Kaddafi birliklerinin denetiminde bulunan, yabancı gazetecilerin kaldığı otele geldi.

BBC muhabiri Mathew Price'ın da konuştuğu Seyfülislam Kaddafi, bir gazetecinin "Babanız iyi mi, burada mı?" sorusuna "Tabii ki" diye cevap verdi.

Seyfülislam Kaddafi, başkentin hala Kaddafi'ye bağlı güçlerin kontrolünde olduğunu savundu.

Kaddafi'nin diğer oğlu Muhammed Kaddafi'nin de gözaltından kurtulduğu haber veriliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Ağustos 2011, 08:30
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35