Orta Afrika'da 4 Müslüman daha öldürüldü

Orta Afrika'da Müslümanlara yönelik şiddet durmuyor, dün bir köye yapılan saldırıda 4 Müslüman hayatını kaybetti

Orta Afrika'da 4 Müslüman daha öldürüldü

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Orta Afrika'da Müslümanlara karşı yapılan saldırılar önlenemiyor. Başkent Bangui yakınlarında bir köyde 4 Müslüman'ın daha öldürüldüğü haberi geldi.

Saldırının dün gerçekleştirilen Bangui'deki Hristiyan mahallesine yönelik bombalı saldırıya misilleme olarak yapıldığı belirtiliyor. Dün, Bangui'de  bir Hristiyan mahallesine saldırı düzenlenmiş 20 kişi hayatını kaybetmişti. Saldırının Müslüman bir grup tarafından düzenlenip düzenlenmediği ile ilgili hükümet yetkililer resmi açıklama yapmadı.

Müslümanların yoğun olarak yaşadığı Bodo şehrinde tek bir Müslümanın bile kalmadığı belirtiliyor. Çatışmalardan önce 4 bin Müslümanın yaşadığı şehirde görgü tanıkları Müslüman mahallesinin tamamen harabeye döndüğünü bazı evlerden ceset kokuları geldiğini ifade ediyor.

Ülke'de dün Müslümanların yaşadığı mahallelerle Hristiyan mahallelerini birbirine bağlayan Kuduku Caddesi tekrardan kullanıma açılmıştı. Cadde, yaşanan saldırılar ve linç olaylarından dolayı "Ölüm Geçidi" olarak biliniyordu. Caddenin tekrar kullanıma açılması, bir normalleşme adımı gibi yorumlanıyordu ancak, bölgedeki Müslümanlar tedirgin olduklarını belirtiyor.
Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2014, 14:24
banner53
YORUM EKLE

banner39