banner15

Sahraaltı Afrika ülkelerinde 'tarımsal mekanizasyon' projesi

Sahraaltı Afrika ülkelerinde "Sürdürülebilir Tarımsal Mekanizasyon Projesi" başlatıldı

Sahraaltı Afrika ülkelerinde 'tarımsal mekanizasyon' projesi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Afrika Birliği, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ve Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomik Kurulu (UNECA), Sahraaltı Afrika ülkelerinde "Sürdürülebilir Tarımsal Mekanizasyon Projesi" başlattı.

Etiyopya'nın başkenti Addis Ababa'daki Afrika Birliği merkezinde düzenlenen çalıştayda, projenin Afrika'da açlık krizini sonlandırma çalışmalarının bir parçası olduğu belirtildi.

FAO Doğu Afrika Koordinatörü Patrick Kormawa yaptığı açıklamada, projenin Afrika'da tarımı geliştirmek için gerekli araç ve gereç imkanı sağlayacağını belirterek, tarımsal mekanizasyon stratejisi olmadan gıda güvenliğini gerçekleştirmenin mümkün olmadığını vurguladı.

"Sahraaltı Afrika'da tarım sektörü, Afrika ekonomisinin geleceği için hayati önem taşımaktadır." diyen Kormawa, Türkiye ve Çin'in tarımsal mekanizasyon tecrübesinden istifade etme çağrısında bulundu.

Kormawa, Afrika hükümetlerinin tarımı geliştirmek için Afrika'da tarım makineleri sanayisi kurması, tarım makineleri sektörünü teşvik etmesi ve tarımsal kalkınmayı gerçekleştirmek için gerekli altyapı oluşturması gerektiğini söyledi.

Afrika Birliği, Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) ile Hükümetler Arası Kalkınma Otoritesi (IGAD) 29 Haziran'da Doğu Afrika ülkelerinde açlık krizini sonlandırma projesi başlatmıştı.

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2016, 13:12
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48