banner39

Saldırıya uğrayan bakandan açıklama

Libya İçişleri Bakanı Başağa, kendisine yönelik suikast girişimiyle ilgili, "Saldırı kesinlikle tesadüf değil, planlı bir eylemdi" diye konuştu.

Afrika 23.02.2021, 01:16
Saldırıya uğrayan bakandan açıklama

Libya İçişleri Bakanı Fethi Başağa,bir basın toplantısı düzenledi ve kendiisne yönelik olarak düzenlenen suikast girişimi hakkında konuştu.

Canzur'a vardıklarında zırhlı bir pikabın ateş açarak konvoydaki araçları taciz etmeye başladığını belirten Başağa, "Saldırı kesinlikle tesadüf değil, planlı bir eylemdi." ifadelerini kullandı.

Başağa, özel korumasının, söz konusu aracı konvoydan uzaklaştırmaya çalışmasıyla kovalamaca başladığını, sonunda pikabın devrildiğini, özel korumasının da yaralandığını aktardı.

İçişleri Bakanı Başağa, saldırganlardan birinin öldüğünü, diğer 2'sinin yakalandığını kaydederken, daha fazla ayrıntı vermedi.

Libya İçişleri Bakanlığından yapılan açıklamada, Başağa'nın 21 Şubat'ta yerel saatle 15.00 (TSİ 16.00) civarında Trablus'un batısındaki Canzur bölgesinde ikamet ettiği konutuna giderken, seyir halindeki konvoyuna ağır silahlı bir pikaptan makineli silahlarla ateş açıldığı bildirilmişti.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?