Şölendil: Muhaliflerle görüşmeler olumlu gidiyor

Libya özel temsilcisi Şölendil, muhaliflerin liderleriyle görüştü

Şölendil: Muhaliflerle görüşmeler olumlu gidiyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Libya konusunda özel temsilcisi olarak atadığı Türkiye'nin eski Trablus Büyükelçisi Ömür Şölendil, Bingazi'deki temaslarını sürdürüyor. Dün buraya gelen Şölendil, muhaliflerin Bingazi'de kurduğu Ulusal Konsey'in Başkanı Mustafa Abdulcelil ile görüştü.

Görüşme sonrasında kısa bir açıklama yapan Şölendil, görüşmelerin "son derece olumlu" geçtiğini söyledi. Muhaliflere Başbakan Erdoğan'ın mesajını ilettiğini söyleyen Şölendil, "Türk halkı her zaman kardeş ve dost Libya'nın yanındadır. Gayet olumluydu." dedi. Görüşmenin bir saat sürdüğünü belirten Şölendil, görüşmeye Konsey Başkanı Abdülcelil ve Konsey üyelerinin katıldığını kaydetti. Libya özel temsilcisi dün yardım için gelen Kızılay'ın yardım gemisinin limana yanaşmasına izin verildiğini ve bundan sonra Türkiye'nin bölgeye yardımlarının devam edeceğini ifade etti.

Konsolosluğu terk ederken küçük bir gurubun protestolarıyla karşılaşan özel temsilci Şölendil'in, Başbakan Erdoğan'ın mesajını Bingazi'deki muhaliflere iletmeye devam etmesi bekleniyor. 

 

Güncelleme Tarihi: 06 Nisan 2011, 20:07
banner53
YORUM EKLE

banner39