banner39

Somali'de korsanların elinden 4 yıl sonra kaçtılar

Somali'de korsanlar tarafından esir edilen birkaç kişi yaklaşık dört yıl esir kaldıktan sonra kaçarak korsanların elinden kurtuldular

Afrika 07.06.2014, 17:52 07.06.2014, 17:52
Somali'de korsanların elinden 4 yıl sonra kaçtılar

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

Somali'de bir grup esir 3 yıl 7 ay süren esaretin ardından kaçarak korsanların elinden kurtulmayı başarabildiler. Korsanların elinden kurtulan kişilerin esir tutuldukları sürede ağır işkence gördükleri tespit edildi.

Somali'de Korsanlıkla Mücadele biriminden bir yetkili yaptığı açıklamada, birkaç kişinin yaklaşık dört yıllık esaretin ardından kaçarak korsanların elinden kurtulduğunu söyledi. Yetkili açıklamasında, esirlerin korsanlar tarafından kontrolü sağlanan bir köyde tutuldukları, geçtiğimiz günlerde tutuldukları evlerin birinin penceresinden çıktıktan sonra koşarak köyden kaçtıkları ve güvenlik güçlerine ulaştıkları bilgisini duyurdu.

Korsanların elinden kaçan esirlerin güvenlik güçleri tarafından korumaya alındıkları bilgisini veren yetkili kaçan kişilerin esir tutuldukları süre boyunca ağır işkencelere tabi tutulduklarını, korsanların bu kişilerin ailelerini arayarak fidye istediğini, aileleri telefondayken esirlere işkence yapıp bunu esirlerin ailelerine dinlettiklerini söyledi.

Kurtulan kişilerin mutlu oldukları belirtiliyor.

banner53
Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?