banner15

Somalili çocuklar misyoner kıskancında

Manisa valisi, Somali'deki sağlıklı çocukların misyonerlerin hedefinde olduğunu iddia etti.

Somalili çocuklar misyoner kıskancında

Somali'ye yardım toplantısında konuşan Manisa Valisi Celalettin Güvenç, "Günde 100 Somalili çocuk, hastalıktan yaşamını yitiriyor. İşin en acı ve korkutucu yönü ise, batılı ülkelerin misyonerleri, sağlık yönünden sağlam çocukları seçip ülkelerine götürerek Hristiyan yapıyorlar. Bunun dünya kamuoyu tarafından duyulması gerekir" dedi.

"SAĞLIK ÇOCUKLARI HRİSTİYAN YAPIYORLAR"

Manisa Valisi Celalettin Güvenç, Somali'ye yardımların daha fazla olması ve düzenli yapılabilmesi için sivil toplum kuruluşların başkanları ve bürokratlarıyla toplantı yaptı. Vali Güvenç, toplantıda Somali'nin İstanbul Fahri Büyükelçi Yardımcısı Hüseyin Muhammet ile yaptığı telefon görüşmesi sonrasında, "Günde 100 Somalili çocuk hastalıktan yaşamını yitiriyor. İşin en acı ve korkutucu yönü ise batılı ülkelerin misyonerleri sağlık yönünden sağlam çocukları seçip, daha sonra ülkelerine götürerek Hristiyan yapıyorlar. Bunun dünya kamuoyu tarafından duyulması gerekir" diye konuştu.

"BU İŞİN ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ"

Vali Güvenç şu ifadeleri kullandı: "Somali için yeterince gıda maddesi batılı ülkelerin elinde bulunuyor. Onlar bu gıda maddelerini parayla satıyorlar. Bir çocuğun günlük gıda maddesi alabilmesi için 1 dolara ihtiyaç var. 30 günde bu rakam 30 dolar yapar. Biz yapacağımız yardımlarla Afrika'da yaşanan bu dramı ne kadar hafifletirsek insanlık gururumuzu, vicdanımızı rahatlatırız. Manisa'da 1 haftada camiler aracılığıyla 392 bin TL toplandı. Birçok Avrupa ülkesi yaşanan felakete kayıtsız kalmıştır. Türk milleti olarak tüm insanlık adına bu işin üstesinden geleceğiz."

 

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 13 Ağustos 2011, 18:20
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35