banner39

Somalililer bayramlaşırken vuruldu..5 ölü 20 yaralı

Somali'de bayram şenlikleri sırasında meydana gelen patlamada beş kişi öldü

Afrika 25.05.2020, 00:06 25.05.2020, 00:14
Somalililer bayramlaşırken vuruldu..5 ölü 20 yaralı

Ramazan Bayramı'nın ilk günü olan pazar gününde kutlamalar sırasında meydana gelen patlamada en az beş kişi öldü ve 20'den fazla kişi yaralandı.

Somali'de Ramazan Bayramı'nı kutlamak için biraraya gelen insanlara bombalı saldırı yapıldı. Polis memuru Mohamed Muktar, "Aldığımız ilk bilgiler, patlama olayından beş kişinin cesetlerinin toplandığını ve yirmiden fazla kişinin yaralandığını gösteriyor." Dedi.

Polis memuru Mohamed Muktar, başkent Mogadişu'nun yaklaşık 250 kilometre (150 mil) batısında Baidoa'dan telefonla AFP'ye verdiği demeçte, "Aldığımız ilk bilgiler patlama olayından beş kişinin cesetlerinin toplandığını ve yirmiden fazla kişinin yaralandığını gösteriyor." dedi.

Patlamanın nedeni belirsiz

Muktar, "Kadınlar ve çocuklar da dahil olmak üzere yaralıların sayısı 20'nin üzerindedir, bu nedenle bu kişilerin bazıları ciddi şekilde yaralandığı için ölüm sayısı artabilir."

Tanık Mohamud İbrahim, patlama meydana geldiğinde kalabalığın dans ettiğini ve şarkı söylediğini söyledi.

"Ben uzman değilim ama sanırım yol kenarında bir bomba vardı, patlama çok büyüktü ve bir el bombasının neden olabileceğinden daha fazla kayıp vermesine neden oldu."

Bir başka tanık olan Abdi Hassan, insanların özellikle dans olmak üzere bayram şenliklerinin tadını çıkarmak için hem Cumartesi hem Pazar günü bir araya geldiklerini söyledi.

"Birileri bayram festivalinin tadını çıkarırken masum sivillerin kanını nasıl dökebilir?

Hassan, “Bu failler kim olursa olsun mutluluklarını üzüntüye çevirdi” dedi.

Kaynak: AFP, www.dunyabulteni.net

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?