banner39

Sorunun sorumluları sorunu çözmeye toplanıyor!

Somali için İstanbul'da yeni bir toplantı daha düzenleniyor. Ancak, Somali'deki felaketin mimarı olan isimlerin tekrar tekrar çağrılması ve bu konuda yeni yaklaşımlar getirebileceklerin bu tür ortamlardan uzak tutulması eleştiriliyor

Afrika 28.05.2012, 17:24 28.05.2012, 17:32
Sorunun sorumluları sorunu çözmeye toplanıyor!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

İstanbul II.Somali Konferansına ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Somali'nin geleceğinin tartışılacağı konferansa 55 ülkeden üst düzey katılım beklenirken sivil toplum kuruluşları da konferansın ilk günü bir araya gelecek. Ay sonu başlayacak etkinlikte enerji, su, yollar gibi altyapıyı ilgilendiren konular görüşülüp 2015 için yol haritası çıkartılacak.

(...)

Somali konusunu ele alan akademisyenlerin ve entelektüellerin en önemli eleştirisi bu tür toplantılara Somali'deki felaketin mimarı olan isimlerin tekrar tekrar çağrılması ve bu konuda yeni yaklaşımlar getirebileceklerin bu tür ortamlardan uzak tutulması.

Bu yerinde eleştiriye hak vermemek elbette mümkün değil. I. Londra Konferansında yaşanan bu durum toplantı sonrası ortaya koyulan deklarasyona da yansımış ve beklentileri karşılamamıştı.

Serhat Orakçı'nın konuyla ilgili HABER ANALİZ'i için TIKLAYINIZ

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?