Sudanlı yetimlerden 15 Temmuz şehitleri için bin hatim

Sudan'ın Hartum eyaletine bağlı Bahri şehrindeki Zeynel Abidin Kur'an Kursu öğrencileri, 15 Temmuz şehitleri için bin hatim indirerek Türkiye’yi unutmadıklarını gösterdiler

Sudanlı yetimlerden 15 Temmuz şehitleri için bin hatim

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Hartum eyaletindeki Zeynel Abidin Kur'an Kursu öğrencileri 15 Temmuz şehitleri için bin hatim indirdi.  

Kursta hafızlık eğitimi gören yetim çocukların, hain darbe kalkışması günü hayatını kaybedenlerin ruhuna bin hatim indirdiği belirtildi.

Hatim programına katılan Sudan Kabine İşleri Bakanı Ahmed Saad Ömer, aptığı açıklamada, Türkiye'nin Sudan'daki büyük projelerinden dolayı Sudanlıların Türkiye'yi çok sevdiğini dile getirdi.

Ömer, okunan her hatmin 15 Temmuz şehitlerinin ruhuna dokunacağını belirtirken, yetimlerin duasının tüm Türkiye'ye güç vereceğini söyledi.

Kurstaki öğretmen ve öğrencilerin, Türkiye’nin yardımlarını unutmadıklarını aktaran Türkiye Hartum Büyükelçisi Cemalettin Aydın da "Sudanlı kardeşlerimiz, günlerdir 15 Temmuz'u unutmadıklarını gösterdiler. Yetimlerimizin bu davranışı bizleri fazlasıyla duygulandırdı. Dualarıyla Türkiye’ye güç verdiler. Ülkemiz mazlum coğrafyalarda çalışmalarına devam ederken, karşılığında bu tarif edilemez hediyeleri alıyor." değerlendirmesinde bulundu.

 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2017, 11:50
banner53
YORUM EKLE

banner39