banner39

Sular durulmuyor! Suudi Arabistan başkenti bombaladı

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri, Yemen'in başkenti Sana'ya hava saldırısı düzenledi.

Afrika 23.02.2020, 18:06
Sular durulmuyor! Suudi Arabistan başkenti bombaladı

Görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, koalisyon güçlerine ait uçaklar, Husilerin kontrolündeki başkentin güneybatısında bulunan askeri noktaları vurdu.

Hava saldırısında ölen ya da yaralanan olup olmadığına ilişkin bilgi verilmezken saldırı sonucu büyük bir yangın çıktığı belirtildi.

Saldırılarda başkentin güneybatısındaki Attan Dağı bölgesinde Husilere ait "Füzeler Tugayı'nın" hedef alındığı kaydedildi.

- HUSİLER, 4 HAVA SAVUNMA SİSTEMİ GELİŞTİRDİKLERİNİ DUYURMUŞTU

İran destekli Husilere bağlı SABA ajansının haberine göre, Husilerin Yüksek Siyasi Konseyi Başkanı Mehdi el-Muşat, bugün Yemen'de "Sakıb-1", "Sakıb-2", "Sakıb-3" ve "Fatır-1" adı verilen 4 hava savunma sistemi geliştirdiklerini açıklamıştı.

Bu sistemlerin, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleriyle girdikleri savaşın seyrini değiştireceğini ileri süren Muşat, geliştirilen hava savunma sistemlerinin detaylarına ilişkin bilgi paylaşmamıştı.

Uzun süredir siyasi istikrarsızlığın hüküm sürdüğü Yemen'de Husiler, Eylül 2014'ten bu yana başkent Sana ve bazı bölgelerin denetimini elinde bulunduruyor. Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçleri ise Mart 2015'ten bu yana Husilere karşı Yemen hükümetine destek veriyor.

Kaynak: AA

banner53
Yorumlar (1)
hunkartensi 2 yıl önce
adamların dünya yansa umrunda değil İnşAllah şu Suudi prensleri ne de şu korona virüsü falan nasip olur da can acısının farkına varırlar Allahın gazabını tatmayınca akıllanacakları yok bunların anlaşılan dünya neredeyse tabiri caiz se mıçının derdine düşmüş bunlar hala çıkar derdindeler siz önce ülkenize korona virüsü ne yapıyor yada yapacak diye önlem alın sonra başka ülkelerle ilgilenmeye çabalayın kendi ülkesini görmeyen başka ülkeleri görüyor sizde kadın varmı hala daha ikinci sınıf saydığınız analarınızdan özür dileyin sonra diğer ülkelere göz dikin
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?