banner15

Tahrir'de bayram namazı

Ramazan bayramına bugün başlayan Libya'da Tahrir Meydanı'nda bayram namazı kılındı

Tahrir'de bayram namazı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Libya'da muhaliflerin merkezi konumundaki Bingazi'de halk bayram namazını Bingazi'deki Kaddafi protestolarının yapıldığı Tahrir Meydanında kıldı.

Libya'da Ulusal Geçiş Konseyi'nin merkezinin bulunduğu Bingazi kentinde Ramazan Bayramı bugün başladı. Muammer Kaddafi sonrası ilk bayramlarını karşılayan Bingazililer, savaşta kaybettikleri yakınları dolayısıyla bayramı buruk yaşıyor.

Kaddafi karşıtı protesto gösterilerinin merkezi olan Tahrir Meydanında kılınan namaza çok sayıda Bingazili katıldı. Namaz kılınan meydanın girişinde ve meydan içinde alınan sıkı güvenlik önlemleri dikkati çekti. Çocuklar da babalarıyla bayram namazında saf tuttu.

Namaz sonrası, savaşta hayatını kaybedenler ve Libya'nın Kaddafi'den tamamen kurtarılması için dua edildi. Bingazi'de yaklaşık 50 bin kişinin ölü ya da kayıp olduğu belirtiliyor.

Cepheden bayram için ailelerinin yanına dönen Bingazililerin, Ulusal Geçiş Konseyi tarafından Sirte'deki Kaddafi yanlılarına verilen teslim olma süresinin dolmasının ardından tekrar cepheye gidecekleri öğrenildi.

Güncelleme Tarihi: 31 Ağustos 2011, 09:50
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35