banner39

Terhune kenti ve Berka bölgesi halkına davet: Meşru hükümete katılın

Libya Başkanlık Konseyi Üyesi Ammari, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter'in sonunun geldiğini ve yakında cezasını çekeceğini söyledi.

Afrika 22.05.2020, 11:44 22.05.2020, 15:49
Terhune kenti ve Berka bölgesi halkına davet: Meşru hükümete katılın

Libya Başkanlık Konseyi Üyesi Muhammed Ammari, ülkenin doğusundaki gayrimeşru silahlı güçlerin lideri Halife Hafter ile ilgili Facebook hesabından yaptığı paylaşımda, "Vakit geldi, darbeci general Hafter yakında layık olduğu cezayı çekecek." ifadesini kullandı.

Libya hükümetinin bütün şehirleri Hafter milislerinden geri alacağını ve ülkenin tamamında kontrolü sağlayacağını vurgulayan Ammari, iki gün önce Libya hükümetine katılma kararı alan Esabia'daki kabileleri de kutladı.

Terhune kenti ve Berka bölgesi halkını da Libya hükümetine katılmaya çağıran Ammari, şunları kaydetti:

"Savaş suçlusu Hafter'in sonu geldi. Layık olduğu cezayı yakında görecek. Elimizi sizlere uzatıyoruz. Vatanın kapısı size ve bütün Libya halkına her zaman açıktır."

Rus Wagner'in Hafter ile arası para yüzünden açıldı

Libya'da Halife Haftar ile Rus özel askeri grubu Wagner Group arasında ödenmemiş para krizi çıktı. 

Hafter'in Wagner'e ön cephede savaşmak istemedikleri için ödemesi gereken 150 milyon Doları ödemek istemediği iddia edildi.

arabic post'ta yer alana habere göre Hafter'in ödeme yapmaktan kaçınmasının sebebi ise Wagner grubunun sözleşmede belirtilen görevlerini tam olarak yerine getirmemesi.

Kaynak: AA, arabic post

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?