banner39

Tunus'ta 'Faşist liste' tartışması büyüyor

Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İhvan) 'terör örgütü' listesine alınması talebine Tunus Devlet Mülkleri Bakanı Gazi eş-Şevaşi, 'Faşist bir liste' sözleriyle tepki gösterdi.

Afrika 05.07.2020, 09:19
Tunus'ta 'Faşist liste' tartışması büyüyor

Tunus'ta Özgür Anayasa Partisi tarafından Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İHVAN) terör örgütü listesine alınması teklifine tepkiler büyüyor.

Tunus Devlet Mülkleri Bakanı Gazi eş-Şevaşi, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Faşist bir liste, ülkede kargaşayı yayma, Tunus'un demokratik geçişini sekteye uğratma, güvenlik ve istikrarına zarar verme gayesi güdüyor." ifadelerini kullandı.

Tunus Parlamento Ofisi, dün Özgür Anayasa Partisi tarafından Müslüman Kardeşler Teşkilatı'nın (İHVAN) terör örgütü listesine alınması için Parlamento Genel Kurulunda tartışılması amacıyla sunulan talebi reddetmişti.

Konuya ilişkin daha önce açıklamalarda bulunan Nahda Hareketi Milletvekili Seyyid el-Fircani, konunun Tunus'u hiçbir şekilde ilgilendirmediğini bunun yurtdışı kaynaklı ajandalardan ibaret, saf ve boş bir konu olduğunu söylemişti.

Kaynak: Star

banner53
Yorumlar (0)
19
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?