banner39

Tunus'ta güvenlik güçlerine saldırı: 4 ölü

Tunus'ta güvenlik güçlerine saldırı yapıldı. Olayda bir güvenlik görevlisi ve 3 silahlı saldırgan öldü. Olayın terör boyutu araştırılıyor

Afrika 02.09.2019, 10:48 02.09.2019, 13:10
Tunus'ta güvenlik güçlerine saldırı: 4 ölü

Tunus Kasrin şehrinde Ulusal Muhafız birlikleri üyesi terörist unsurlarla giriştiği çatışmada şehit edildi. Çatışmalar üç terörist unsurun ölümüyle sonuçlandı.

Tunus'un Kasrin vilayeti kırsalında, güvenlik güçleri ve silahlı bir grup arasında çıkan çatışmada, biri güvenlik mensubu 4 kişi öldü.

Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, ülkenin batısındaki Kasrin vilayetinin Haydara bölgesindeki dağlık bir alanda güvenlik güçleri ve silahlı bir grup arasında çatışma çıktı.

Çatışmada, güvenlik güçlerinden bir kişi ile 3 saldırganın öldüğü saldırganlara yönelik operasyonun devam ettiği belirtildi. 

Saldırının, 15 Eylül Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin propaganda sürecinin başlamasıyla eş zamanlı düzenlenmesi ise dikkati çekti. 

Tunus, 2011 yılında gerçekleşen devrimden bu yana çeşitli terör eylemlerine sahne oluyor. Özellikle 2013 yılından itibaren yoğunluk kazanan terör saldırıları, güvenlik güçlerinin yanı sıra turistleri de hedef alıyor. 

Kaynak: www.dunyabulteni.net, AA

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?