banner39

Tunuslu First Lady'ye 'Mossad ajanı' suçlaması

Tunus'ta halk isyanıyla devrilen Zeynelabidin bin Ali'nin eşi Leyla'nın Mossad ajanı olduğu iddia edildi.

Afrika 19.04.2011, 08:16 19.04.2011, 08:16
Tunuslu First Lady'ye 'Mossad ajanı' suçlaması

Üç ay sonra sessizliğini bozarak Facebook sayfasında bilinmeyenleri paylaşan Bin Ali'nin şahsi koruması Abdurrahman Sobeir, devrik lider ile eşi Leyla Trabelsi'nin İsrail destekçisi olduğunu savundu.

Sobeir'in sözlerini aktaran bir Cezayir gazetesindeki haberde, Leyla'nın bir Mossad ajanı olduğu, damatları Selim ile beraber üçünün ülkede birçok suikasta karıştıkları ve Kartaca Sarayı'nda yeri henüz keşfedilmemiş, altınlar ve safirlerle dolu büyük bir hazinenin daha olduğu belirtildi.

Habere göre, 1991'de Leyla Trabelsi, Zeynelabidin'in yakın arkadaşlarından olan ve evliliklerine karşı çıkan Tunuslu bir işadamının öldürülmesi için iki ajanı Tunus istihbaratına aldırdı. Damatlarının ise, 1992'de 4 yaşındaki bir kız çocuğunun ölümünün arkasındaki isim olduğu ileri sürüldü.

Leyla Trabelsi'nin ülkeden kaçarken 1.5 ton altını da beraberinde götürdüğü öne sürülmüştü. Bu arada ülkede kurulan geçici yönetim, haklarında 18 ayrı dava açılan Bin Ali ve ailesinin sığındıkları Suudi Arabistan'dan iadeleri talebi için resmi girişimlerini sürdürüyor. Adalet ve içişleri bakanlarının yakın zamanda Interpol'e başvurmak üzere Fransa'ya uçması bekleniyor.

Kaynak: Yeni Şafak

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?