banner39

Tunus'ta genel grev iptal edildi

Hükümet ile 8 maddelik bir anlaşma sağlandığı, bunun üzerine 13 Aralık'ta düzenlenecek genel grevin iptal edildiği bildirildi.

Afrika 13.12.2012, 07:58 13.12.2012, 07:58
Tunus'ta genel grev iptal edildi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Tunus Genel İşçi Sendikası (UGTT), hükümetle varılan anlaşmanın ardından 13 Aralık'ta düzenlenmesi planlanan genel grevin iptal edildiğini duyurdu. 

Sendikadan yapılan açıklamada, son 2 gündür hükümet ve sendika yetkilileri arasında sürdürülen görüşmelerin olumlu sonuç verdiği, hükümet ile 8 maddelik bir anlaşma sağlandığı, bunun üzerine 13 Aralık'ta düzenlenecek genel grevin iptal edildiği bildirildi.

Anlaşmada, 4 Aralık'ta Muhammed Ali Meydanı'nda yaşanan olayların araştırılması için ortak araştırma komisyonu oluşturulması kararlaştırıldı.

Tunus Cumhurbaşkanlığı Danışmanı Lütfi Zeytun da, tarafların soruşturma sonuçlanmadan birbirlerini suçlamama konusunda görüş birliğine vardığını bildirdi.

4 Aralık 2012'de sendika genel merkezi önünde düzenlenen bir yürüyüşte, sendika mensuplarıyla Nahda Hareketi yanlıları arasında arbede yaşanmış, taraflar birbirlerine sopalarla saldırmıştı. Olayları protesto eden UGTT de, 13 Aralık'ta genel greve gidileceğini duyurmuştu.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?