banner39

banner35

Türk Kızılay'dan Yemen halkına ramazan yardımı

Türk Kızılay, ramazan yardımları kapsamında uzun yıllardır iç savaşın sürdüğü Yemen'de ihtiyaç sahibi 1000 aileye gıda kolisi dağıttı.

Afrika 08.04.2022, 06:39
Türk Kızılay'dan Yemen halkına ramazan yardımı

Yemen'deki Türk Kızılay görevlilerinden Muhammed ed-Dakam, Hadramevt ve Lahic vilayetlerinin her birinde ihtiyaç sahibi ve yetim ailelere 500'er gıda kumanyası dağıttıklarını ifade etti.

5 bin gıda kolisi daha dağıtılacak

Dakam, ramazan ayı yardımları kapsamında Yemen'deki ihtiyaç sahibi aileler, yetimler ile sığınmacılara 5 bin gıda kolisinin dağıtılacağını söyledi.

Yardımların Aden, Lahic, Ebyen, Hadramevt, Taiz ve Dali kentlerinde dağıtılacağını ifade eden Dakam, bu çalışmaların ramazan boyunca devam edeceğini aktardı.

Türk Kızılay, Yemen'in çeşitli bölgelerinde ihtiyaç sahiplerine gıda ve kıyafet, hastanelere de ilaç ve tıbbi malzeme yardımında bulunuyor.

Yemen'de İran destekli Husiler ile hükûmet güçleri arasında yıllardır süren çatışmalarda yaklaşık 377 bin kişi yaşamını yitirdi. Dünyanın en fakir ülkeleri arasında yer alan Yemen'de iç savaş nedeniyle büyüyen insani kriz ise korkunç boyutlara ulaştı.

Yorumlar (0)
17
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?