banner15

Türkiye'den iftarda Somalililer için etli pilav

Türkiye’den gelen yardımlarla Somalililere iftarda etli pilav dağıtırken; Somalililer, bir tabak pilav alabilmek için yakıcı güneş altında saatlerce bekliyor

Türkiye'den iftarda Somalililer için etli pilav

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Türkiye’den gelen yardımlarla Somalililere iftarda etli pilav dağıtılıyor. Bir tabak pilav alabilmek için yakıcı güneş altında saatlerce bekleyen insanların yüzü çadırlarına yemek götürürken gülüyor.

Başkent Mogadişu’da Cezire bölgesindeki Howlada ve Hodan olmak üzere yüzlerce kampta 2 milyon insan yaşam savaşı veriyor. Yardım kuruluşları ve derneklerin çabasıyla kamplarda yaşayan insanların bir kısmına sıcak yemek verilebiliyor. Kimse Yok Mu Derneği; Hodan, Vardigley Howlwadag belediyesi bölgelerinde günde 12 bin aileye sıcak yemek, akşam ve sabah olmak üzere toplam 4 bin çocuğa mama veriyor.

Büyük kazanlarda pişirilen etli pilav iftara bir saat kala dağıtılıyor. Çalı ve çomaktan yaptıkları çadırlarda yaşayan Somalililer ellerine aldıkları tabak, toprak kap ve naylon poşetlerle geldikleri pilav kazanının başından mutlu bir yüz ifadesiyle ayrılıyor. Yeteri kadar yemek pişmediği için geç kalanlar yemek alamadan çadırına geri dönüyor. Güçlüler zayıfları ezip yemek almaya çalıştığı için dağıtımı askerler organize ediyor.

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2011, 10:49
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35