banner39

banner35

UGK: Kaddafi Sirte'de olabilir

Muhalifler, Kaddafi ve oğullarının orada olma ihtimaline karşı Sirte'ye önemli adamları canlı ele geçirebilmek için güçlü bir şekilde saldırmadıklarını açıkladı

Afrika 15.10.2011, 16:22 15.10.2011, 16:22
UGK: Kaddafi Sirte'de olabilir

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Ulusal Geçiş Konseyi'ne bağlı güçlerin, Muammer Kaddafi rejiminin Sirte'deki önemli yandaşlarını "canlı" ele geçirmek için, bu kişilerin bulundukları bölgeye nihai saldırıyı geciktirdikleri öne sürüldü. 

Doğu cephesi operasyon komutanı Vassım bin Hamaibi, konsey komutanlarıyla Sirte'de yaptıkları toplantının ardından yaptığı açıklamada, "direnişin iki mahallede güçlü olduğunu çünkü içeride dört ila beş önemli ismin bulunduğunu düşündüklerini" belirtti. 

Hamaibi, "Kaddafi'nin oğullarından Mutassım Kaddafi ile (Savunma Bakanı) Ebubekir Yunus'un içeride bulunduğundan emin olduklarını, Muammer Kaddafi ile oğlu Seyfülislam Kaddafi'nin de burada olabileceğini düşündüklerini" kaydetti. 

Komutan Hamaibi, "bu kişileri öldürmek yerine adalet önüne çıkarmak için canlı ele geçirmek istediklerini, bundan dolayı yoğun bir saldırıya girişmediklerini" belirtti. 

Yorumlar (0)
18
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?