banner39

Yemek arayan Boko Haram periyodik saldırısını yaptı, 26 ölü

Boko Haram, Nijerya'da Adamawa şehrine bağlı köye saldırdı. Dükkanlar ateşe verilip yağma edilirken 26 kişiyi öldürdüler

Afrika 01.05.2019, 14:10
Yemek arayan Boko Haram periyodik saldırısını yaptı, 26 ölü

Nijerya'nın doğusundaki Adamawa Polis Halkla İlişkiler Sorumlusu (PPRO) Othman Abubakar, Boko Haram' üyesi olduklarından şüphelendiği kişilerin Adamawa eyaletinin Madagali bölgesinde saldırı gerçekleştiğini açıkladı.

Şüpheli isyancıların Madama kasabası Adamawa eyaletindeki bir topluluğa saldırdıklarını, öldürüldüklerini ve bazılarının saldırı sonucu ağır yaralandığını söyledi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir yerel, saldırının Adamawa eyaletinin madagali bölgesindeki kudakaya köyünde çok sayıda motosiklete binen isyancılar tarafından Pazartesi günü saat 7.00'de gerçekleştirildiğini söyledi.

Köyün sakinlerinden biri, Madagali bölgesindeki Boko Haram saldırısında en az 26 kişinin öldürüldüğünden korktuğunu ve bazılarının ağır yaralandığını söyledi

Bu nedenle, saldırının son zamanlarda tanık olunan bir dizi saldırıdan biri olduğunu ekledi.

Başka bir kişi ise, “ Öldürülen 26 kişinin cesetlerini ve ciddi şekilde yaralanan ve hastaneye kaldırılan birkaç kişiyi gördüm ” dedi.

Abawu Maina Ularamu, "birkaç dükkan ve birçok ev yaktılar. Ayrıca yiyecek çaldılar. Saldırganların şüpheli Boko Haram üyelerinin saklandığı Sambisa ormanından geldiğine şüphe yok." dedi.

"Genellikle yiyecek arayan Boko Haram'ın periyodik saldırılarını yaşıyoruz " diyen Ularamu, “Bölge sakinleri belirsizlik korkusu yüzünden kaçıyor; onlar (Boko Haram) bizden çok uzakta değiller, tekrar saldırı yapmak için fırsat kolluyorlar '' dedi.

Kaynak: www.dunyabulteni.net

banner53
Yorumlar (0)
16
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?