banner15

Yemen'de çatışma: 29 ölü

Yemen'de güvenlik güçleriyle Husiler arasından çıkan çatışmalarda 29 kişi hayatını kaybetti. Amran vilayetinde, aralarında bir subay ve 5 askerin bulunduğu 12 kişi kaçırıldı.

Yemen'de çatışma: 29 ölü

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Yemen'de güvenlik güçleriyle Husiler arasından çıkan çatışmalarda 29 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, ülkenin kuzeyindeki Aden vilayetinin Hemdan ilçesinde dünden bu yana devam eden güvenlik güçleriyle Husiler arasındaki çatışmalarda 3'ü asker 29 kişi öldü, 5 asker yaralandı.

Öte yandan Yemen'in Amran vilayetinde 12 kişinin kaçırıldığı bildirildi.

Askeri kaynakların verdiği bilgiye göre, ülkenin kuzey bölgesindeki Amran vilayetinde yönetim karşıtı Husiler tarafından dün 1 subay ve 5 asker kaçırıldı. Bugün de söz konusu bölgedeki kabilelere mensup 6 kişi, aynı gruplar tarafından "orduya yardım ettikleri" gerekçesiyle kaçırılarak, Ride bölgesindeki Husiler'e ait "hapishaneye" götürüldü. 

Yemen'de yönetim karşıtı Husi gruplar, Amran kentinde askeri noktaları ele geçirmek amacıyla zaman zaman saldırılar düzenliyor. Bu nedenle çıkan çatışmalarda çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti.

Yemen'de yönetim karşıtı Husi gruplar, Amran kentinde askeri noktaları ele geçirmek amacıyla zaman zaman saldırılar düzenliyor. Bu nedenle çıkan çatışmalarda çok sayıda kişi hayatını kaybediyor.

 

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 19:05
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48