banner39

Yusuf El-Karadavi'nin kızının tutukluluk süresi uzatıldı

Mısırlı savcılar, Uluslararası Müslüman Alimler Federasyonu eski başkanı Şeyh Yusuf El-Karadavi'nin kızı olan Ula El-Karadavi'nin  tutukluluk süresini uzattı.

Afrika 30.11.2019, 15:10 30.11.2019, 21:31
Yusuf El-Karadavi'nin kızının tutukluluk süresi uzatıldı

Mısırlı savcıların, Uluslararası Müslüman Alimler Federasyonu eski başkanı Şeyh Yusuf El-Karadavi'nin kızı olan Ula El-Karadavi'nin  tutukluluk süresini uzattıkları bildirildi.

Ula el-Karadavinin avukatı olan  Ahmed Madi, Pazar günü Devlet Güvenlik Savcılığının, Ula'nın tutukluluk halini 15 gün uzatmaya karar verdiğini söyledi.

Madi, yaptığı basın açıklamasında, kararın, Ceza Mahkemesi'nin ihtiyati tedbirlerle serbest bırakma kararının daha erken verilmesinin ardından Ula'nın gözaltında tutulduğu yeni davanın sonucu olduğunu söyledi.

Madi, Ula'nın, onu ziyaret etmesine izin vermeden, iki yıl dört aydan fazla bir süredir sürekli hücre hapsinde bulunduğunu belirtti.

Davada savcı, İhvan üyesi olmak ve devlet kurumlarının güvenliğini tehdit eden terör eylemi planlamak suçlaması ile 2,5 yıl önce Ula el-Karadavi ve Halef haklarında tutuklama kararı çıkarmıştı.

Temmuz ayında ceza mahkemesi, Ula'yı, eşiyle birlikte yasadışı bir gruba ait olmakla suçlandığı ilk davada serbest bırakmaya karar vermişti.

Kaynak: AA

Yorumlar (1)
Duarlı okuyucu 3 yıl önce
Kardavî olacak. Karadavi değil.
23
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?