banner15

9. Uluslararası Bilgi Olimpiyatı başladı

Kemer'de yapılan etkinliğe 10 ülkeden yaklaşık 500 öğrenci katılıyor

9. Uluslararası Bilgi Olimpiyatı başladı

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Bu yıl 9'uncusu düzenlenen Uluslararası Bilgi Olimpiyatı, Antalya'nın Kemer ilçesinde başladı.

Academy of Tourism tarafından Göynük Mahallesi'nde bir otelde düzenlenen etkinliğe, Türkiye'nin yanı sıra, Rusya, Ukrayna, Belarus, Tacikistan, Özbekistan, Azerbaycan, Türkmenistan, Gürcistan ve Nijerya'dan yaklaşık 500 öğrenci katılıyor.

Etkinlik kapsamında yapılan bilgi yarışmasında öğrenciler, Rusça, İngilizce ve Kazak dillerinde hazırlanan sınav sorularında derece yapmaya çalışacak.

Organizasyon Başkanı Zafer Bikkenoğlu, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu sene uluslararası bilim olimpiyatlarının dokuzuncusunu düzenlediklerini söyledi.

Olimpiyata, 10 ülkeden 32 okulun katıldığını ifade eden Bikkenoğlu, etkinliği her yıl geleneksel olarak yaptıklarını kaydetti.

Bikkenoğlu, olimpiyatta öğrencilerin 10 ayrı ders alanında yarışacağını belirterek, "Amacımız eğitim turizmini geliştirmek. Diğer ülkelerden gelen küçük yaştaki öğrenciler, Türkiye'yi görüyor. Türkiye'nin kültürünü ve eğitim sistemini öğreniyor. Tarihi ve kültürel yerleri gezme imkanları buluyorlar. Türk okullarını da ziyaret ediyoruz. Türkiye'yi tanıyorlar." diye konuştu.

Dereceye giren öğrencilere ödül verileceği etkinlik 4 Kasım Cumartesi sona erecek.

Güncelleme Tarihi: 31 Ekim 2017, 18:31
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35