banner39

Cilt kanserinde yeni tedavi umudu

Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın, cilt kanserinin tedavisinde kullanılmaya başlanan yeni ilaçların tedavi açısından umut verici olduğunu bildirdi.

Aile 23.06.2016, 19:31 23.06.2016, 19:31
Cilt kanserinde yeni tedavi umudu

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Türk Kanser Araştırma ve Savaş Kurumu Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Şuayib Yalçın, bazı organ kayıplarına neden olabilen cilt kanserinin tedavisinde kullanılmaya başlanan yeni ilaçların tedavi açısından umut verici olduğunu bildirdi. Prof. Dr. Yalçın, yaptığı açıklamada, bazal hücreli kanserin en sık görülen cilt kanseri türü olduğunu belirtti.

İLAÇLI ORGANLARIN KORUNMASI MÜMKÜN

Bunların bir kısmının göz, kulak ve burun gibi organlarda görülebildiğini ifade eden Prof. Dr. Yalçın, dokularda harabiyete neden olarak organ kayıplarına yol açabildiğini kaydetti.

Prof. Dr. Yalçın, "Tek tedavisi genelde cerrahi veya radyoterapi. Bu zamana kadar vermiş olduğumuz kemoterapilerden bu tümörler fazla faydalanmıyordu. Ama son 1-2 yıldır özellikle cerrahi ve radyoterapi sonrasında nüks eden vakalarda yeni kullandığımız ilaçlarla çok anlamlı küçülmeler hatta bazı durumlarda organın korunması bile mümkün hale gelebiliyor." dedi.

banner53
Yorumlar (0)
15
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?