banner15

Ebeveynler interneti öğrenecek

Güvenli internet için "Bilgi Toplumunda Aile" eğitim seminerleri başladı

Ebeveynler interneti öğrenecek

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

Güvenli internet için ebeveynlerin de bilinçlenmesi gerekiyor.

Başlama tarihi, 22 Ağustos'dan 22 Kasım'a kaydırılan "Güvenli İnternet" uygulamasının daha çabuk yürürlüğe girebilmesi için ailelerden uygulamaya destek vermeleri gerekiyor. Bu konuda birçok yayın organının ve sivil toplum örgütlerinin çalışmaları devam ediyor.

Microsoft Türkiye'nin aileler ve çocukların daha bilinçli bir bilgisayar ve internet kullanıcısı olmalarını amaçlayan "Bilgi Toplumunda Aile" eğitim seminerleri başladı. Seminerlerde, anne ve babalara bilgisayar ve internet konusunda bilgi veriliyor. Çocuklar için de benzer amaca yönelik çalışmalar yapılacak.

"Bilgi Toplumunda Aile" seminerlerinin ailelere yönelik programı bilgisayar-çocuk-aile, bilgisayar ve video oyunları, sosyal paylaşım ağları ve bilgisayar güvenliği konularını kapsıyor. Eş zamanlı olarak çocuklara yönelik olarak verilecek eğitimlerde de bilgisayar ve internetin eğitim amaçlı kullanımı, bilgisayar ve video oyunları, sosyal paylaşım ağları ve çevrim içi oyunlarda güvenlik gibi konular ele alınacak. Microsoft Türkiye, konuyla ilgili açıklamasında, kurumsal sosyal sorumluluk vizyonuna işaret ederek, bu seminerlere ev sahipliği yapmaktan büyük memnuniyet duyduğunu belirtti.

GÜVENLİ İNTERNET NEDİR?

Microsoft Türkiye Kurumsal Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Programları Yöneticisi Erdem Erkul, "Günümüz çocukları, teknolojiyi ve onun getirdiği yenilikleri yakından takip ediyor, bilgisayar ve interneti çok iyi bir şekilde kullanıyorlar. Toplumumuzda güvenli internet ve bilgisayarın daha güvenli kullanımı konusunda daha fazla farkındalık oluşturmak ve velilere yardımcı olmak amacıyla destek olduğumuz 'Bilgi Toplumunda Aile' seminerlerine başlamış bulunmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz" diye konuştu. Seminerlere, aralarında Başbakanlık Aile ve Sosyal Araştırmalar Genel Müdürlüğü, İnternet Kurulu, Türkiye Bilişim Derneği, Microsoft Türkiye ve HABERTÜRK de destek veriyor.

Seminerlerin akademik desteği ise ODTÜ, ODTÜ Enformatik Enstitüsü ve Hacettepe Üniversitesi tarafından sağlanıyor. Microsoft Ankara Ofisi'nde gerçekleştirilecek olan seminerler hakkında daha ayrıntılı bilgi almak isteyenler Bilgi Toplumunda Aile projesi için özel olarak hazırlanmış olan www.bilgitoplumundaaile.com internet sayfasını ziyaret edebilir.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2011, 16:57
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35