banner15

20 milyon çocuk aç kalabilir!

2007 yılı sonunda çıkan ABD gayrı menkul ve bankacılık krizi sırasında 2.4 milyon çocuk fakirlik sınırında yaşamaya mahkum olurken, 17 milyon çocuğun da gıda kaynaklarının "güvenli" olmadığı açıklandı

20 milyon çocuk aç kalabilir!

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

2007 yılı sonunda çıkan ABD gayrı menkul ve bankacılık krizi 20 milyon Amerikalının devletten gıda yardımı almasına neden oldu.

USASabah'ın haberine göre, kriz sırasında 2.4 milyon çocuk fakirlik sınırında yaşamaya mahkum olurken, 17 milyon çocuğun da gıda kaynakları "güvenli" değil. Bu demek oluyor ki bu çocuklar açlıkla mücadele etmek zorunda kalabilir.
Kısaca her 6 Amerikalıdan birinin yeterli yiyeceği yok!

Açlığın Tanığı adlı yardım programının kurucusu Dr. Mariana Chiltoni krizin orta sınıfa büyük zarar verdiğini belirtiyor.

Krizden önce 26 milyon Amerikalı devletten resmi olarak yiyecek yardımı alırken, bugün bu rakam 46 milyona çıkmış durumda.

Acı tablonun kelimenin tam anlamıyla yaşandığı yerlerden biri ise Philadelphia'da bulunan St Christopher's Hastanesi. Hastaneye acil durum müdahalesi için günde getirilen 250 çocuktan yarısının aç olduğu belirtiliyor.

Doktorlar kimi anne ve babaların utanarak çocuklarını getirdiklerini, bazılarının 18 aydır işsiz olduğunu vurguluyor.

Güncelleme Tarihi: 27 Ağustos 2011, 11:47
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35