banner15

ABD bayrakları sahiplendi; 'başkalarının asmasına izin vermeyiz'

ABD'li yetkililer PYD'nin kontrolü altında bulunan Tel Abyad'daki ABD bayraklarına yeniden sahip çıktı.

ABD bayrakları sahiplendi; 'başkalarının asmasına izin vermeyiz'

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'li yetkililer, PYD tarafından işgal edildikten sonra çok sayıda binaya asılan bayrakları sahiplendi. Savunma Bakanlığı yetkililerinin Huffington Post'a verdiği demeçte, "Başkalarının bayrak asmasına izin vermeyiz" açıklamasında bulundu.

Suriye'nin Tel Abyad kentindeki PYD karargahına asılan ABD bayrağı, 7 gündür asılı duruyor. Türkiye'den artan tepkiler ABD medyasında da tartışılıyor. Huffington Post'a bir demeç veren ABD Savunma Bakanlığı yetkilisi "Başkaları ABD bayraklarını asamaz, izin vermemiz mümkün değil" dedi.

Suriye'de 2 Eylül'de Fırat Nehri'nin batısındaki Münbiç'te PKK/PYD'nin çok sayıda militanının bulunduğu Rafi köyünde de çevreye ABD bayrakları asılmıştı.

Bölgedeki yerel kaynaklar, PYD'lilerin ABD bayrağını "kalkan" olarak kullandığını belirtmişti.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2016, 11:59
YORUM EKLE
YORUMLAR
misafir
misafir - 3 yıl Önce

Esed Rusya'yı davet ettiği gibi ABD'yi de Suriye'ye davet etmedi ki. Esed Suriye'de ABD bayrağının asılmasına niye sesini çıkartmıyor? ABD hangi gerekçe ile Suriye'de bayrak asıyor? Yoksa Esed ile ABD arasında bizim bilmediğimiz gizli bir anlaşma mı var? Normalde ABD'nin bayrak asma olayı Esed tarafından kınanması lazım değil mi? Hatta BM nezdinde şikayet konusu olması gerekmez mi?

banner39

banner36

banner37

banner35