banner39

ABD'den iki ülkeye gerginliği azaltma çağrısı

ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilci Yardımcısı Mills, İsrail ve Filistin arasında artan tehlikeli gerginlikten endişe duyduklarını söyledi.

Amerika 28.06.2022, 01:16
ABD'den iki ülkeye gerginliği azaltma çağrısı

ABD'nin Birleşmiş Milletler Daimi Temsilci Yardımcısı Richard Mills, İsrail ve Filistin'e ABD Başkanı Joe Biden'ın Orta Doğu ziyareti öncesi gerginliği azaltmaları çağrısı yaptı.

Mills, Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyinde (BMGK) yaptığı konuşmada İsrail ve Filistin arasında artan tehlikeli gerginlikten endişe duyduklarını söyledi.

İsrail ve Filistin'e yerleşim birimi planları, yıkım, tahliye, şiddete teşvik gibi gerginliği artıracak tek taraflı eylemlerden kaçınmaları çağrısı yapan Mills, Biden'ın 13-16 Temmuz'da gerçekleştireceği Orta Doğu ziyareti sırasında hem İsrail hem Filistin için güvenlik ve eşit fırsatlar sağlanmasının yollarını arayacağını belirtti.

BM Orta Doğu Barış Süreci Özel Temsilcisi Tor Wennesland ise BM Güvenlik Konseyine brifinginde, son aylarda İsrail ve Filistin arasında artan şiddet olaylarında 49 Filistinlinin, 11 İsraillinin ve 3 yabancı uyruklunun hayatını kaybettiğini söyledi.

Kaynak: AA
Yorumlar (0)
25
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?