banner39

banner35

ABD'den Türkiye çıkışı: Bunun önünü açacağım

ABD'li Cumhuriyetçi Senatör Jim Risch, ABD ile Türkiye arasında yaşanan S-400 ve F-35 kriziyle ilgili "Türkiye’ye sert yaptırımlar uygulanmasının önünü açacağım. Bu, er ya da geç olacak" açıklamasında bulundu.

Amerika 01.12.2019, 11:14
ABD'den Türkiye çıkışı: Bunun önünü açacağım

Savunma sanayi konusunda dünya çapında yayın yapan Defense News dergisinde yer alan makalede Trump'ın Kongre'den gelen yaptırımları bekleterek Türkiye'ye karşı 'hoşgörülü' davrandığı belirtilen ABD Senatosu Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Cumhuriyetçi Senatör Jim Risch, “Türkiye’nin Barış Pınarı Harekâtı dolayısıyla sert yaptırımlar uygulanmasının önünü açacağım. Bu, er ya da geç olacak” ifadelerini kullandı.

Dergiye konuşan Risch, Türk askerlerinin F-35 sürecinden çıkarıldığını ve ABD’den ayrıldığını söylerken, “Bunu yapmamız önemli çünkü dünyanın ve özellikle NATO müttefiklerinin bu konuda ciddi olduğumuzu bilmesi önemli” açıklamasını yaptı.

Makalede ayrıca ABD Temsilciler Meclisi’nin baskısına rağmen ABD hükümetinin yaptırım konusunda harekete geçmediği belirtildi.

Kaynak: Ajanslar

Yorumlar (3)
murathoca 2 yıl önce
hala bu şerefsiz ABD nin yalakalığını yapan AKP yeter yahu yaptırım diye tutturan şerefsizleri hala hoş görüşlemi karşılayacaksınız bu millet aç ta kalır susuzda kalır ama benliğinden ödün vermez kapatın TÜRKİYEDEKİ BÜTÜN ABD ÜSTLERİNİ VEDE RADAR ÜSTLERİNİ BUNA NATO ÜSTLERİDE DAHİL DEFOLUP GİTSİNLER biz bize yeteriz
Ali Veli 2 yıl önce
Murat hoca efendi yalakalıktan bahsetmiş de yanlış kişiden bahsetmiş. Türkiye yalaka olan varsa o da; bugüne kadar ABD, AB, İngiltere, Yunanistan için hem ağızlarından hem de başka yerlerinde tek kötü söz ve yazı çıkmayan, onları hiç eleştirmemiş olan, Türkiye'nin çıkarlarını ilgilendiren konularda hükümete hiç destek olmamış olan, şerefsiz (bunu ben demiyorum kendisi ilan etti şerefsiz olduğunu) Kılıçdaroğlu ile CHP'dir.
TAMER 2 yıl önce
herşey sızemı serbest akbd
21
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?