ABD'den yine Papaz Brunson tehdidi

Pence: Serbest bırakılana kadar yaptırım uygulamaya hazırız

ABD'den yine Papaz Brunson tehdidi

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

 ABD Başkan Yardımcısı Pence, rahip Brunson için yaptığı açıklamada, "Rahip serbest bırakılana kadar yaptırım uygulamaya hazırız." dedi.

Pence, Fox News kanalına yaptığı açıklamada, "Hafta başında söylediğim ve ABD Başkanı'nın (Donald Trump) da açıkça belirttiği gibi, Rahip Andrew Brunson'ın ev hapsine alınması yeterli değil. Amerika Birleşik Devletleri, Rahip Andrew Brunson serbest bırakılana kadar Türkiye'ye yönelik yaptırım uygulamaya hazır" ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 29 Temmuz 2018, 20:34
YORUM EKLE
YORUMLAR
Fereç Hüdür
Fereç Hüdür - 5 ay Önce

Bu şahıs hakkında bu konudaki olaylarda Allah’ın hükmüne uygun olan Sürgün Cezasının verilmesinin uygun karar olduğu düşüncesindeyim. Bir daha Ülkemize giriş yapmamak üzere topraklarımızdan sürülmesi Allah’ın hükmüne uygun doğru karardır. Kuran’dan mealen:
5.Maide 33 - Allah'a ve Resûlüne savaş açanların ve yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya çalışanların cezası; ancak öldürülmeleri yahut asılmaları veya ellerinin ve ayaklarının çaprazlama kesilmesi yahut o yerden sürülmeleridir. Bu cezalar onlar için dünyadaki bir rezilliktir. Ahirette de onlara büyük bir azap vardır.

banner33

banner37