banner15

ABD Dışişleri Bakanı: Irak'ta çözüm havadan vurmak

ABD Dışişleri bakanı Kerry, Irak'ta IŞİd'in son bir haftadan beri süren ilerleyişiyle ilgili bir açıklama yaptı. Kerry, Irak'ta çözüm için İHA saldırılarını adres gösterirken, İran'la da ortak çalışmaya kapı araladı

ABD Dışişleri Bakanı: Irak'ta çözüm havadan vurmak

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Irak Şam İslam Devleti (IŞİD)'in ilerleyişi ve IŞİD'e karşı mücadele ile ilgili bir basın açıklaması yaptı. Kerry, açıklamasında İran'la IŞİD'e karşı işbirliği içerinde olabileceklerini söyledi. Kerry ayrıca, IŞİD'e karşı İHA saldırılarının kullanılabileceğini ileri sürdü.

Kerry, Irak'ta IŞİD'e karşı mücadelede ABD Başkanı Barack Obama'nın bütün seçenekleri masada tuttuğunu söyledi. Kerry ayrıca, IŞİD'e karşı mücadelede İHA saldırılarının Irak için çözüm olabileceğini ileri sürdü.

Kerry, İran'la IŞİD'e karşı işbirliği konusunda da, "Tahran Irak'ın toprak bütünlüğüne saygı gösterirse adım adım beraber çalışılabilir" dedi.

ABD Dışişleri Bakanı, "ABD, kendisini ilgilendiren bir konuyla ilgili olarak gerekeni elbette yapacaktır. Başkanın hiçbirşey yapmadan oturduğunu mu düşünüyorsunuz?" dedi.

sürecek...

Güncelleme Tarihi: 16 Haziran 2014, 16:18
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48