banner39

ABD Ergenekon cezalarından endişeliymiş!

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Ergenekon cezalarının çok ağır olduğunu fakat temyiz süreci sonuna kadar yorum yapmayacaklarını söyledi

Amerika 07.08.2013, 08:57 07.08.2013, 09:27
ABD Ergenekon cezalarından endişeliymiş!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki, Ergenekon davası kararlarıyla ilgili olarak, "Mahkemenin verdiği cezaların ağırlığını not ediyoruz. Çok sayıda Türk bu konuda kaygı dile getirdi. Ancak sürecin parçası olduğunu anladığımız nihai bir temyize kadar netice üzerinde yorumda bulunmayacağız" dedi.

Psaki, günlük basın brifinginde bir gazetecinin, "(ABD Dışişleri Bakanı Sözcü Yardımcısı Marie Harf) Dün temyiz süreci sona erene kadar yorum yapmayacağınızı, Türkiye'deki çok sayıda kişinin kararlarla ilgili kaygılar ortaya koyduğunu söyledi. Bu kaygıları siz de paylaşıyor musunuz" yönündeki sorusu üzerine, "Bunun Türk halkının vereceği bir karar olduğu düşüncesindeyiz" ifadesini kullandı.

Psaki, "Mahkemenin verdiği cezaların ağırlığını elbette not ediyoruz. Çok sayıda Türk bu konuda kaygı dile getirdi. Ancak sürecin parçası olduğunu anladığımız nihai bir temyize kadar netice üzerinde yorumda bulunmayacağız" diye konuştu.

Bir gazetecinin, "Neden çok sayıda Türk'ün ciddi kaygılar dile getirdiğinden bahsettiğini" sorması üzerine Sözcü Psaki, çünkü bunun Türkiye'de olan ve Türk halkını ilgilendiren bir konu olduğunu belirterek, "Bu konuda bir değerlendirme yapmanın onlara (Türk halkına) ait olduğunu düşünüyoruz ancak süreci göreceğiz" dedi.

banner53
Yorumlar (0)
35
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?