banner15

ABD halkı en çok orduya güveniyor

ABD'de yapılan bir kamuoyu araştırmasında halkın büyük bölümünün en çok güvendiği kurumun ordu olduğu ortaya çıktı. ABD halkının ülkedeki vergi kurumuna duyduğu güvense oldukça düşük kaldı

ABD halkı en çok orduya güveniyor

Wall Street Journal/NBC News'in ortak düzenlediği ankete göre ABD Başkanı Barack Obama'nın görüşünü kabul edenlerin oranı yüzde 41'e geriledi. Bunun yanı sıra ABD nüfusunun yüzde 54'ü Obama'nın Başkan olarak yaptığı işlerden memnun olmadığını belirtti. Ancak ABD toplumunun güvendiği iki grup bulunuyor.

Amerikan halkının çoğunluğunun desteğine sahip olan iki kurumdan ilki anketlerde Amerikan halkının yüzde 69'unun onayını alan orduyken ikincisinin ise yüzde 53'ünün desteklediği ileri teknoloji sektörü olduğu göze çarpıyor.

Halkın en az güvendiği kurumlardan biri yüzde 15'lik onay oranıyla vergi kurumu İç Gelir İdaresi (IRS) olarak görülüyor. Federal hükümet ise yüzde 16'lık onay oranıyla ile ABD'de halkında IRS'ten çok az daha iyi bir güven telkin etmiş.

Bu zayıf gösterge yine de sağlık sigortası ve finans sektörlerinin onay oranlarından daha iyi durumda çünkü Amerikalıların sadece yüzde 13'ü bu kurumlara güveniyor.

Kaynak: WSJ

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2014, 17:42
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48