banner39

ABD halkının üçte ikisi Netanyahu'yu istemiyor

ABD'de yapılan bir kamuoyu araştırmasında, ABD halkının üçte ikisinin İsrail Başbakanı Netanyahu'nun ABD Kongresi'nde yapacağı konuşmayı kötü bir hareket olarak olarak gördüğü ortaya çıktı

Amerika 18.02.2015, 16:02 18.02.2015, 16:32
ABD halkının üçte ikisi Netanyahu'yu istemiyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD halkının üçte ikisi İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun ABD Kongresi'nde konuşma yapmasını istemiyor. CNN ile ORC'nin ortak olarak yaptırdıkları kamuoyu yoklamasında, ABD halkının yüzde 63'ü Kongre'nin Beyaz Saray'la görüşmeden Netanyahu'yu davet etmesini onaylamadığını belirtiyor. Yüzde 33'lük kesimse, bu yapılanın doğru olduğunu söylüyor. 

CNN'in İngiliz kamuoyu araştırma şirketi ORC International'e yaptırdığı anketin sonuçları dü açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre ABD vatandaşlarının üçte ikisi, Netanyahu'nun ABD Kongresi'nde konuşmasına karşı çıkıyor. 

Ankete katılan Cumhuriyetçilerin yüzde 52'si Netanyahu'nun konuşma yapmasını onaylarken, bu oran Demokratlar'da yüzde 14 olarak kaydediliyor. Bağımsızlarınsa üçte ikisi Netanyahu'nun konuşmasına karşı olduklarını belirtiyor. 

İsrail Başbakanı Netanyahu, 3 Mart'ta ABD Kongresi'ne hitap edecek. Netanyahu'nun yapacağı konuşma ABD'nin birçok kesiminden tepki çekiyor. ABD Başkanı Barack Obama ve Başkan Yardımcısı Joe Biden, Netanyahu'nun Kongre'deki konuşmasını dinlemeyecek. 

Yorumlar (0)
26
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?