ABD Hazine Bakanı’ndan Türkiye’ye yaptırım açıklaması

ABD Hazine Bakanı bir son dakika açıklaması yaptı. Bakan, "Rusya'dan S-400 aldığı için Türkiye'ye ABD yaptırım seçeneklerine bakıyoruz. Fakat henüz karar vermedik" açıklamasını yaptı.

ABD Hazine Bakanı’ndan Türkiye’ye yaptırım açıklaması

ABD Hazine Bakanı  "Rusya'dan S-400 aldığı için Türkiye'ye ABD yaptırım seçeneklerine bakıyoruz. Fakat henüz karar vermedik" açıklamasını yaptı.

ABD Hazine Bakanı Mnuchin, Türkiye’ye S-400’den dolayı yaptırım uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin açıklama yaptı. Mnuchin, yaptırım konusunun halen değerlendirildiğini, fakat henüz bir karara varılmadığını belirtti.
ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Rusya’dan S-400 hava savunması aldığı gerekçesiyle Türkiye’ye yönelik yaptırım uygulanıp uygulanmayacağına ilişkin açıklama yaptı.

Reuters’ta yer alan habere göre, Mnuchin, Türkiye’ye yönelik yaptırım meselesi üzerinde çalışılmaya devam edildiğini, fakat henüz kesin bir karara varılmadığını aktardı.

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi almasıyla ilgili olarak ABD Başkanı Donald Trump, selefi Barack Obama yönetimini “Türkiye’ye Patriot satmamakla” suçluyordu. Konuyla ilgili olarak ABD kurumları arasında fikir ayrılıkları yaşanıyor.

ABD Kongresi, “ABD’nin Hasımlarıyla Yaptırım Yoluyla Mücadele Yasası” olarak bilinen CAATSA’nın işleme koyulmasını talep ederken, Trump ise Türkiye’ye yönelik yaptırımlara sıcak bakmıyor.

Kaynak: Ajanslar

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 16:59
banner53
YORUM EKLE

banner39