banner15

ABD ile Deutsche Bank 5,4 milyar dolarlık anlaşmaya yakın

ABD Adalet Bakanlığı ve Deutsche Bank arasında 2005-2007 yıllarında verilen konut kredileri ve bunlara dayalı türev ürünlerde yapılan usülsüzlükler nedeniyle sürdürülen müzakerelerde sonuca yaklaşıldığı bildirildi

ABD ile Deutsche Bank 5,4 milyar dolarlık anlaşmaya yakın

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD hükümeti ile Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank arasındaki müzakerelerin 5,4 milyar dolarlık uzlaşma bedeliyle sonuçlanmasının yakın olduğu iddia edildi.

Fransız Haber Ajansının (AFP) ismini vermediği kaynaklara dayandırdığı habere göre, Deutsche Bank'ın 2005-2007 yıllarında verdiği konut kredileri ve bunlara dayalı türev ürünlerde yaptığı usülsüzlükler gerekçesiyle ABD Adalet Bakanlığıyla sürdürdüğü müzakerelerde sonuca yaklaşıldı.

Buna göre, Deutsche Bank, ABD hükümetine soruşturmayı dava açmadan sonlandırması için yaklaşık 5,4 milyar dolarlık uzlaşma bedeli ödeyecek.

Bu rakamın, ABD Adalet Bakanlığının müzakere başında talep ettiği 14 milyar dolardan çok daha düşük olması, banka tarihinin en düşük seviyelerine gerileyen hisse senetlerine olumlu yansıdı.

Deutsche Bank'in New York Menkul Kıymetler Borsası'nda işlem gören hisseleri, AFP'nin anlaşmanın yakın olduğu haberini geçmesini takiben yüzde 13 yükseldi.

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2016, 20:46
YORUM EKLE

banner39

banner36

banner37

banner35