banner39

ABD: İnsansız uçak saldırılarını Pakistan istiyor

Amerikan Kongre üyesi Grayson, Pakistan'ın istemesi durumunda insansız uçak saldırılarını hemen bitirebileceklerini söyleyerek, İslamabad yönetiminin desteğini üstü kapalı doğruladı

Amerika 30.10.2013, 12:08 30.10.2013, 12:21
ABD: İnsansız uçak saldırılarını Pakistan istiyor

Dünya Bülteni/Haber Merkezi

ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi üyesi Alan Grayson, Pakistan istiyorsa, insansız uçaklarla ülke topraklarında gerçekleştirdikleri saldırıların "yarın bitebileceğini" söyledi.

Pakistan onayı olmadan bu saldırıların yapılamayacağını  belirten Grayson, İslamabad hükümeti kendilerine destek vermezse duracaklarını kaydetti. Pakistan Hava Kuvvetleri'nin gücü ile ilgili bir soruya ise Grayson "Pakistan işimizi kolaylaştırmasa bu saldırılar mümkün olmazdı" cevabını verdi.

Irak örneğini veren ABD'li vekil, hükümet istediği için  askerlerinin oradan çıktığını belirtti, benzer bir durumda Pakistan'daki saldırıların da biteceğini ekledi.

Pakistan Başbakanı Navaz Şerif'in gezisi ABD gezisinin ardından danışmanı Sartaj Aziz drone saldırılarının azaltacağını söylemişti. Grayson ise Obama yönetiminin bu yönde bir eğilimi olmadığını açıklşadı. ABD'li vekil drone saldırıların "masum kurbanlarının" mirasçılarına tazminat ödenmesi gerektiğine inandığını da belirtti.

banner53
Yorumlar (0)
11
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?