banner39

ABD, IŞİD propagandasına savaş açtı

ABD Başkanı Barack Obama’nın, IŞİD’in zayıflatılıp yenilgiye uğratılmasına yönelik kampanyanın güçlendirilmesi direktifi verdiği bildirildi.

Amerika 16.01.2016, 08:29 16.01.2016, 08:29
ABD, IŞİD propagandasına savaş açtı

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

Beyaz Saray’dan yapılan yazılı açıklamada, Ulusal Güvenlik Konseyi’ni toplayan ABD Başkanı Barack Obama’nın, Iraklı güvenlik güçlerinin Ramadi kentini geri alarak kaydettiği ilerleme ve örgütle mücadele çerçevesinde kurulan küresel koalisyonun üyelerinin Suriye ve Irak’ta devam eden askeri harekatlarını artırma konularında bilgilendirildiği belirtildi.

Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

“Başkan Obama, ulusal güvenlik ekibine IŞİD’in zayıflatılıp yok edilmesine dönük süregelen çabaların yoğunlaştırılmasının devam ettirilmesi direktifi verdi. Buna, ortaklarımızla askeri işbirliğini artırmak için çalışma, yabancı savaşçı ağlarını dağıtma, IŞİD’in Suriye ve Irak dışında açılımını durdurma, örgütün finansmanıyla mücadele, IŞİD’in dış ülkelerdeki komplo çabalarını yok etme ve örgütün propaganda ve mesajlarıyla savaşma dahil.”

Açıklamada, örgütün yok edilmesinin küresel ortaklar arasında koordinasyon ve işbirliğini gerektirdiğini aktaran Obama’nın, ABD’nin küresel koalisyonun çabalarına öncülük etmeye devam edeceğine yönelik güçlü taahhüdünü belirttiği kaydedildi.

 

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Türkiye İsveç'in NATO üyeliğine onay vermeli mi?