banner15

ABD İsrail'in yıkımlarından endişeliymiş!

ABD'li yetkililer, son dönemdeki Filistinlilere ait '7 yapının' İsrail tarafından yıkılmasının endişe verici olduğunu açıkladı

ABD İsrail'in yıkımlarından endişeliymiş!

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Elizabeth Trudeau, Batı Şeria'da aralarında bir okulun da bulunduğu 7 yapının İsrail tarafından yıkılmasından "endişe duyduklarını" söyledi.

Trudeau, düzenlediği basın toplantısında, bir soru üzerine, Batı Şeria ve Doğu Kudüs'te İsrail'in Araplara ait bazı binaları yıkmasından endişeli olduklarını belirtti.

Trudeau, "Bu eylemler yıkım, yerinden etme ve araziye el koyma gibi zarar verici eğilimlerin yanı sıra yerleşim faaliyetlerinin göstergesi." dedi.

İsrail'in bu tür faaliyetlerinin iki devletli çözüm ihtimaline de zarar verdiğini dile getiren Trudeau, bu ve benzeri eylemlerin İsrail hükümetinin iki devletli çözüm taahhüdünün sorgulanmasına yol açtığını kaydetti.

İsrail askerleri, yaklaşık bir ay önce Batı Şeria'nın güneyindeki Nablus kentinde Filistinlilere ait bir okul ve 7 barakayı yıkmıştı. İsrail ordusuna ait iş makinelerinin, geçen hafta da yine Batı Şeria'da yer alan Ramallah kentinde "ruhsatsız yapıldığı" gerekçesiyle Filistinlilere ait 5 barakayı yıktığı bildirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 02 Nisan 2016, 09:01
YORUM EKLE

banner39

banner50

banner47

banner48