banner39

ABD Kongre bahçesine helikopter indi

ABD Kongresi'nin batı yakasındaki bahçesine tek kişilik, küçük bir helikopter indi.

Amerika 15.04.2015, 23:16 15.04.2015, 23:16
ABD Kongre bahçesine helikopter indi

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

ABD Kongresi'nin batı yakasındaki bahçesine tek kişilik, küçük bir helikopter indi. Kongre'nin ziyaretçi merkezinin geçici süreyle kapatılmasına neden olan olayda polis, helikopterin pilotunu gözaltına aldı.

Polis pilotun kimliği ve neden böyle bir eylemde bulunduğu hakkında bir detay vermedi, ancak Doug Hughes adlı Florida eyaletinden bir postacı, bir web sitesinde yayımladığı mesajla olayın sorumluluğunu üstlendi.

Hughes, "thedemocracyclub.org" adresli web sitesindeki mesajında, seçim kampanyalarındaki mali yolsuzluklara dikkat çekmek amacıyla Kongre'nin tüm 535 üyesine mektup dağıtmak için bu eylemi düzenlediğini belirtti. Hughes, "Yetkilileri bilgilendirdiğim üzere, şiddete yönelik bir eğilimim ya da niyetim yok. Çok hafif bir hava aracı hiçbir büyük fiziksel tehdit oluşturmaz, yolsuzluğa siyasi bir tehdit ortaya koyabilir. Umarım öyle olur. Endişelenecek bir durum yok, sadece mektup dağıtıyorum" ifadesini kullandı.

Olayla ilgili inceleme başlatılırken, civardaki caddeler trafiğe kapatıldı.

Olay yerine acil müdahale araçları gönderilirken, bir robot bomba dedektörünün de çimler üzerinde duran helikopter üzerinde inceleme yaptığı görüldü.

 

 

Yorumlar (0)
30
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?