banner39

ABD: Kuzey Kore savaş için yalvarıyor

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, yaptığı açıklamada, "Kuzey Kore'nin füzeleri kötüye kullanması ve nükleer tehditleri, savaş için yalvardığını gösteriyor. ABD, asla savaş istemiyor ancak ülkemizin sabrı da sınırsız değil." dedi.

Amerika 04.09.2017, 18:34 04.09.2017, 18:56
ABD: Kuzey Kore savaş için yalvarıyor

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, yaptığı açıklamada, "Kuzey Kore'nin füzeleri kötüye kullanması ve nükleer tehditleri, savaş için yalvardığını gösteriyor. ABD, asla savaş istemiyor ancak ülkemizin sabrı da sınırsız değil." dedi.

Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK), ABD, Japonya, Fransa, İngiltere ve Güney Kore'nin talebi üzerine Kuzey Kore'nin en son yaptığı kıtalar arası balistik füze uyumlu hidrojen bombası denemesini görüşmek için acil toplandı. 

ABD'nin BM Daimi Temsilcisi Nikki Haley, Konseyde yaptığı konuşmada, Kuzey Kore'nin nükleer silahsızlanması için gösterilen çabaların işe yaramadığını söyledi.

"BÜTÜN DİPLOMATİK YOLLARI TÜKETTİK"

Pyongyang'ın nükleer programının her geçen gün daha tehlikeli bir hal aldığına dikkati çeken Haley, şöyle konuştu:

"Artık yeter, bütün diplomatik yolları tükettik ve sadece güçlü yaptırımlar bu sorunu diplomatik yoluyla çözmemizi sağlacak. Kuzey Kore'nin füzeleri kötüye kullanması ve nükleer tehditleri savaş için yalvardığını gösteriyor. ABD, asla savaş istemiyor ancak ülkemizin sabrı da sınırsız değil. Müttefiklerimizi ve bölgemizi savunacağız."

 

banner53
Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?