banner39

ABD'li heyet Gülen ve Brunson için Türkiye'ye geliyor

 ABD'li heyet, FETÖ elebaşı Gülen ve diğer örgüt üyelerinin iadesini görüşmek üzere Türkiye'ye gelecek. Gündemde Rahip Brunson davası da var.

Amerika 11.07.2018, 16:32 11.07.2018, 16:44
ABD'li heyet Gülen ve Brunson için Türkiye'ye geliyor

Dünya Bülteni / Haber Merkezi

 ABD'li heyetin,  Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) elebaşı Fetullah Gülen ve diğer FETÖ'cülerin iadesini görüşmek üzere Türkiye'ye geleceği bildirildi. Gündemde Rahip Brunson davasının da olacağı belirtildi.

Daha önce Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bunu kime karşı yapıyoruz? Amerika'nın Adalet Bakanlığına karşı yapıyoruz. Amerika Adalet Bakanlığı ne diyor? 'Siz bize 'Brunson'u verin. Ondan sonra bunları konuşalım.' Brunson, Türkiye'de bir suçlu ve şu anda yargılanıyor. Peki FETÖ suçlu mu? Bize göre suçlu, onlara göre suçlu değil. Tam aksine onlar FETÖ'nün arkasında duruyor." değerlendirmesinde bulunmuştu. 

Terör örgütleri FETÖ ve PKK adına 9 Aralık 2016'da suç işlediği iddiasıyla tutuklanan Brunson hakkındaki iddianamede, Brunson'un din adamı görüntüsü altında terör örgütleri PKK ve FETÖ adına suç işlediği ve bu örgütlerin genel stratejileri kapsamında eylem birlikteliği içinde olduğu, bu örgütlerin amaçlarını bilerek ve isteyerek iş birliği yaptığı belirtilmişti.

banner53
Yorumlar (0)
16
açık
Günün Anketi Tümü
Türkiye Esed rejimiyle diyalog kurmalı mı?